Що таке «Центр Муніципальних стратегій»?

Майже кожен третій киянин сьогодні живе у злиднях — ганебна ситуація, яка не тільки завдає шкоди розвитку столиці, але гальмує економічний потенціал всієї країни. Київ замість дотримання європейських стандартів лише віддаляється від рівня сучасних розвинених столиць. Небажання мерії чесно говорити про проблеми міста дає чіткий сигнал – провладні чиновники не зацікавлені у добробуті громадян.

Ситуація, яка існує зараз в столиці викликає величезну невизначеність серед багатьох киян та інвесторів. Через нездатність сьогоднішньої влади комплексно та системно розвивати міста ми маємо лише розподіл фінансових потоків, що прикриваючись демократичними принципами знищують економіку столиці та країни в тому числі.

Житлова криза, відсутність модернізації інфраструктури, занепад малого та середнього бізнесу, відсутність інвестицій загрожують Києву відставанням на століття від розвинутого Лондона, Берліна чи Брюсселя.

Ми повинні створити столицю, яка дасть кожній громаді (району) Києва реалізувати свої економічні та інфраструктурні можливості.

ЦЕ МУНІЦИПАЛЬНА СТРАТЕГІЯ КИЄВА.

Йдеться про прийняття нового підходу до економічного розвитку столиці. Це стратегія створення більш справедливого, інклюзивного міста з економікою, яка працює для всіх киян та інвесторів. Століттями наше місто було центром комерції та міжнародної торгівлі з Візантією, Скандинавією, Західною Європою, мусульманським світом. Історія підтверджує, що сьогодні Київ повинен стати не тільки опорною точкою європейської економіки, але і найкращим місцем для ведення бізнесу, заснування та розвитку нових компанії. Наш підприємницький дух, невичерпні потенціал, динамізм та відкритість дають нам вирішальну перевагу над міжнародними конкурентами. Стратегія повинна визначати, як ми можемо досягти та сприяти економічному зростанню, яке відбувається внаслідок зростання добробуту киян, соціальної згуртованості, потоку інвестицій та нової інфраструктури. 

У рейтингу найкомфортніших міст для проживання за 2018 р. Global Liveability Index 2018, Київ у списку посів 118-те місце, набравши 56,6 бала зі 100 можливих. Київ виявися лідером серед міст, які погіршили свою позицію. За п’ять років показник комфортності життя в столиці України впав на 12,6%. Рейтинг складається на основі декількох показників, серед яких рівень охорони здоров’я, культурний розвиток, чистота навколишнього середовища, освіта та рівень розвитку інфраструктури. 

На першому місці в списку розташувалася столиця Австрії Відень, на другому – австралійський Мельбурн, третє місце посіло японське місто Осака. Замикають першу п’ятірку Калгарі (Канада) та австралійський Сідней. Далі у списку сирійський Дамаск, який посів 140-ве місце. Крім Дамаска, до списку антирекордсменів потрапили Дакка (Бангладеш), Лагос (Нігерія) та Карачі (Пакистан). 

Проте, у рейтингу найдорожчих міст світу Worldwide Cost of Living за 2018 р. Київ піднявся на 14 позицій в списку та опинився на 4 місці за темпами подорожчання серед 133 мегаполісів. Оцінку дорожнечі проживання в 133 містах світу аналітики Economist Intelligence Unit (EIU) проводять двічі на рік. Щоразу фахівці збирають і оцінюють вартість 160 видів різних товарів і послуг. Наприклад, у розрахунок беруть цінники на воду, їжу, одяг, транспорт, оренду квартир і навіть розваги.

Враховуючи, що Київ – найбільше місто країни, осередок культурного та економічного життя України, у ньому зосереджено увесь потенціал суспільства, який можна реалізувати за наявності прогресивної та сучасної стратегії муніципального розвитку міста взявши за основу досвід провідних міст світу.

В основу нашої стратегічної програми покладено погляди провідних фахівців у галузях культури, мистецтва, як важливий чинник підвищення свідомості місцевих мешканців. Важливу роль займають історики, адже Київ має давню історію успіху, з часів Київської Русі, коли він був взірцем для європейських князівств.

Етапи

На першому етапі нашої роботи ми поділимося досвідом та знаннями з експертами та професорами, обговоримо основні проблемні напрями та шляхи їх вирішення, визначимося з прикладами провідних міст, лідерів рейтингів у тому рахунку Global Liveability Index, чий досвід ми б могли застосувати для розбудови міста Києва.

Другим кроком має бути обговорення основних напрацювань та концепцій на сайті та в робочих групах, що дасть можливість більш експертно поглянути на стратегію вирішення проблемних питань та залучити пересічних громадян.

Третім кроком буде представлення готових напрацювань, висвітлення їх громадськості, обговорення з жителями міста, проведення конкурсу та визначення лідерів серед запропонованого. Після чого відбудеться завершення роботи над програмою муніципального розвитку міста.